BattleLore

BattleLore to gra, która łączy kilka gatunków, jednoczy różnorodne elementy i aspekty kart, figurek, RPG i gier planszowych; nie można jej łatwo przypisać do żadnej kategorii.

258,89 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Fascynujący, nowy system gry, w którym przyciągające wzrok miniaturki, umiejscowione wśród wzgórz i lasów spójnie współdziałają z zadziwiająco nieskomplikowaną mechaniką kart...

Świat, w którym każdy rzut kostką staje się ruchomym obrazem tego, co dzieje się w niektórych zakątkach pola bitwy...

Średniowieczna Uchronia, w której każda decyzja podjęta przez dokładnie dobraną Radę Wojenną, obsadzoną znajomymi postaciami, ma natychmiastowy wpływ na samą historię!

BattleLore to gra, która łączy kilka gatunków, jednoczy różnorodne elementy i aspekty kart, figurek, RPG i gier planszowych; nie można jej łatwo przypisać do żadnej kategorii.

Epicka w swym zakresie (gra raczej odtwarza potężne starcia pomiędzy średniowiecznymi armiami, niż niewielkie potyczki pomiędzy garstką bohaterów), gra rozgrywa się szybko, a typowa przygoda rzadko trwa dłużej niż godzinę. Głęboka i wciągająca, jest jednocześnie bardzo łatwa do rozłożenia - i do spakowania. Toczy się na planszy mapy, którą łatwo rozłożyć na każdym stole, a nawet na ziemi, i korzysta z już złożonych, gotowych do gry miniaturek. W zasadzie nie jest to ani RPG, ani gra figurkowa.

Jako podstawa złożonego systemu gry, BattleLore może być równie uzależniająca, jak każde hobby. System gry skłania się ku dodatkom i nakreślonym w domu zasadom, zarówno oficjalnym jak i stworzonym samodzielnie. Jednakże nie jest, i nigdy nie będzie, przypadkową, opierającą się na losowo dobranych zestawach dodatkowych, kolekcjonerską karcianką ani też kolekcjonerską grą figurkową.

W BattleLore sesja gry zbudowana jest wokół pieczołowicie opracowanej Przygody, osadzonej w późnośredniowiecznej Uchronii. Może też się ona toczyć w świecie fantasy twojego wyboru, jeśli wolisz tworzyć własne przygody, korzystając z Sieciowego Edytora Przygód BattleLore Days of Wonder. (Darmowy dostęp do Edytora Przygód znajduje się w każdym pudełku z grą).

Przygoda toczy się na Polu Bitwy, na którym każdy gracz musi postarać się poprowadzić swoje siły do zwycięstwa. Siły te reprezentowane są poprzez różnorodne zestawy plastikowych figurek, zebranych na jednym sześciokątnym polu terenu.
Na początku przygody, gracz dostaje szansę na zebranie po swojej stronie całej drużyny Mistrzów Wiedzy różnego pochodzenia i talentów. Razem, bohaterowie ci tworzą Radę Wojenną gracza, określającą wiele podstawowych parametrów nadchodzących bitew.
Walka toczy się w trakcie kilku następujących po sobie tur gry, rozgrywanych naprzemiennie przez graczy.

UWAGA!
Limitowane zestawy gry Battle Lore zawierają 2 promocyjne figurki:

Gigant Wzgórzowy - będzie prawdopodobnie twoim pierwszym prawdziwym spotkaniem ze światem BattleLore. Zapakowany w listkową torebkę razem z 3 kartami podsumowania, które wyszczególniają jego zdolności, i płytką terenu, która odzwierciedla jego Kryjówkę na polu bitwy. Ta figurka będzie ci wręczona za darmo, jeśli złożysz przedterminowe zamówienie.

Żywiołak Wody - kolejne cudowne stworzenie! Zapakowane identycznie jak Gigant. Posiada jednak zupełnie inne charakterystyki.

Days of Wonder - jeden z najszybciej rozwijających się wydawców gier planszowych, wyrobił swoją markę jako wydawca gier najwyższej jakości, za pomocą takich hitów jak Memoire'44 i Shadows over Camelot.

W 2004 roku, firma stała się najmłodszym w historii wydawcą, i pierwszą firmą z USA, która w tej dekadzie wygrała najbardziej prestiżową nagrodę dla twórców gier planszowych na świecie słynną niemiecką Spiel des Jahres, wypuszczając bestsellerową grę planszową Ticket to Ride, dzieło legendarnego twórcy Alana R. Moon'a.

PUDEŁKO ZAWIERA:

* ponad 210 wysokiej jakości plastikowych figurek
* 1 podręcznik gracza
* 1 księga przygód
* 1 dwustronna plansza pola bitwy
* 46 kafelków terenu
* 60 kart Komend
* 60 kart Wiedzy
* 48 karty podsumowania
* 2 arkusze Rady Wojennej
* 24 żetony Wiedzy
* 12 kości Bitwy
* 1 kod sieciowego dostępu Days of Wonder

2041

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

BattleLore

BattleLore to gra, która łączy kilka gatunków, jednoczy różnorodne elementy i aspekty kart, figurek, RPG i gier planszowych; nie można jej łatwo przypisać do żadnej kategorii.

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood