Boże Igrzysko

  161,70 zł
  Ilość
  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  "Nierządem Polska stoi" - nieźle ktoś powiedział;
  Lecz drugi odpowiedział, że nierządem zginie.
  Pan Bóg nas ma jak błaznów. I to prawdy blisko,
  Że między ludźmi Polak jest Boże igrzysko.

     Gra obejmuje dzieje I Rzeczpospolitej od czasu panowania dynastii Jagiellonów i wojen z Zakonem Krzyżackim, aż po rozbiory Polski w XVIII wieku.

  Każdy z graczy wciela się w rolę przywódcy jednej z głównych familii magnackich tamtych czasów. Biały kolor odpowiada rodowi Radziwiłłów (herbu Trąby), czerwony odpowiada Sapiehom (herbu Lis), niebieski Potockim (herbu Piława), a żółty rodowi Leszczyńskich (herbu Wieniawa). Podczas rozgrywki gracze będą musieli szukać kompromisu pomiędzy interesem własnego rodu, a interesem całej Rzeczypospolitej.

   Rozgrywka trwa cztery tury, każda z nich jest podzielona na kilka etapów i faz. W każdej turze Rzeczpospolita będzie zmagała się z ościennymi państwami, które będą próbowały dokonać na nią inwazji. Północnym granicom Polski zagrażać będzie Zakon Krzyżacki, później Szwedzi, a na końcu zachłanni Prusacy. Z północnego wschodu grozić będzie coraz większa potęga Rosji. Z południowego wschodu będą nadchodzić nieujarzmieni Tatarzy. By z nimi walczyć, gracze będą mogli posiłkować się wojskami kozackimi, te jednak skore są do buntu. Na południu rozpościera się muzułmańska potęga Imperium Otomańskiego. Za wojnę z niewiernymi, graczy czeka największa chwała, będą mogli oni nawet iść na odsiecz Wiednia. Ostatnie ościenne mocarstwo – Imperium Habsburgów – na początku gry zachowuje pozorną neutralność, jednak próbuje zdominować

   

   

  Rzeczypospolitą politycznie. W ostatniej turze Habsburgowie ściągają jednak białe rękawiczki i przyłączają się do Rosji i Prus w celu rozebrania Polski.

   

   

  Gracz, jako głowa magnackiej rodziny, będzie dysponował rzeszami szlacheckiej klienteli, gotowych do działania na jego rozkazy. Na początku każdej tury gracze decydują gdzie wyślą posłusznych im szlachciców. Za ich pomocą gracze będą werbować wojska, wysyłać zbrojne wyprawy, zdobywać władzę na sejmikach ziemskich i przewagę polityczną na dworze Króla. Szlachcice to najcenniejszy zasób gracza i musi on rozważnie z nich korzystać.

   

  Gracz będzie czerpał pieniądze z latyfundiów, których ilość będzie mógł zwiększać podczas gry. Zamożność latyfundiów będzie zależała tego, czy w prowincji, w którym się one znajdują, kwitnie pokój, czy raczej była ona ofiarą zagranicznego najazdu. Ziemie ograbione i wyludnione przez Tatarów nie dadzą dochodu porównywalnego z majątkami leżącymi w niezrujnowanej wojną prowincji. Gracze będą mogli rozwijać swoje latyfundia gospodarczo, poprzez zatrudnianie zarządców a nawet budowę miast.

   Na prestiż rodu wpłynie sława zdobyta w bitwach, nawet jeśli toczone wojny nie zawsze będą wygrane. Prestiż danego rodu będzie wzrastał także dzięki fundowaniu miast, kolegiów, powiększaniu ilości latyfundiów, wydatkom na dobra luksusowe.

   Grę zwycięży ten gracz, którego ród zdobędzie najwięcej punktów prestiżu za wymienione wyżej osiągnięcia.

   

  Zawartość pudełka

      * instrukcja
      * 4 karty pomocy
      * 2 piony w kolorze czarnym
      * 10 habsburskich znaczników wpływów w kolorze fioletowym
      * 29 żetonów złotych o nominale 1
      * 31 żetonów złotych o nominale5
      * buława hetmańska
      * 48 żetonów wpływów ( 4 komplety po 12 - białe, czerwone, niebieskie, żółte )
      * 64 dyski graczy (4 komplety po  16)
      * 4 kostki
      * 32 żetony wojsk prywatnych ( 4 komplety po 8 )
      * 9 żetonów wojsk królewskich
      * 1 duży dysk traktatu w kolorze złotym
      * 5 dużych dysków posiadłości w kolorze czarnym
      * 2 duże dyski miast w kolorze szarym
      * 8 dysków zarządców w kolorze szarym
      * 2 żetony wojsk kozackich
      * 80 kostek graczy ( 4 komplety po 20 )
      * 12 kostek króla w kolorze złotym
      * 125 kostek wrogów (25 czarnych, 25 zielonych, 25 brązowych, 30 pomarańczowych, 20 fioletowych)

  Phalanx Games
  5900741508016

  Komentarze

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz swoją opinię

  Boże Igrzysko

  Napisz swoją opinię

  Polecamy również:

  Robin Hood