Quo Vadis

60,89 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

W historii Imperium Rzymskiego wpływowe urzędy przez długi czas pozostawały w rękach starych rodzin patrycjuszy. Zmienne sojusze i animozje kształtowały życie w tamtych czasach. I chociaż wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, jedynie nieliczne wiodły do chwały i wpływów.

Plansza przedstawia najwyższe gremia starożytnego Rzymu. Są to urzędy składające się z jednego, trzech lub pięciu pól. Każdy gracz reprezentuje jeden z rodów patrycjuszy i usiłuje umieścić na wysokich stanowiskach ośmiu członków swojej rodziny. Aby to osiągnąć, w czasie gry będzie obsadzał nimi niższe gremia, aby później wyciągnąć ich coraz wyżej. Jeśli podczas tej wspinaczki, jeden z graczy zechce opuścić urząd trój lub pięcioosobowy, będzie potrzebował zgody członków pozostałych rodzin, składając im w zamian rozliczne obietnice. Jednak, jak to często bywa, awanse psują charakter. Podczas gry zdarzy się, że niektóre z tych obietnic będą „zapominane”. Również Cezar ma wpływ na przebieg rozgrywki.
Na wielu drogach pomiędzy urzędami znajdują się nagrody. Celem każdej rodziny jest uzbieranie jak największej ilości laurów.

Gra kończy się, kiedy senat – najwyższy urząd Rzymu – zostanie obsadzony pięcioma senatorami. Wygrywa gracz, który posiada najwięcej laurów, a jednocześnie umieścił w senacie przynajmniej jednego członka swojej rodziny.

Gloria victis – Chwała pokonanym!Świetna gra Reinera Knizi, w przystępnej cenie!

Do gry dołączamy polską instrukcję.

Liczba Graczy 3-5

Zawartość Pudełka:

  • 40 pionków senatorów (po 8, w 5 kolorach)
  • 1 plansza
  • 62 żetony laurów
  • 2 sakiewki
  • instrukcja
Amigo Spiele
454

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Quo Vadis

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood