Olympos

  Cywilizacyjna gra ekonomiczna autorstwa Philippe Keyaert (Small World). Rozwijaj cywilizację i poprowadź ją do zwycięstwa.

  112,92 zł
  Ilość
  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  U świtu nowej ery weź przeznaczenie ludzkości we własne ręce. Przed tobą rozciągają się żyzne równiny Peloponezu, a na horyzoncie widnieją piaszczyste brzegi mitycznej Atlantydy. Jednak musisz włożyć wiele wysiłku, aby zdobyć i utrzymać te tereny. Unicestwienie wrogów, odkrycie nowych technologii, wzniesienie monumentalnych budowli - to wszystko będzie celem dla Ciebie jako przywódcy swojego ludu. Pamiętaj, że bogowie Olimpu cały czas obserwują Twoje poczynania. Zadbaj o ich łaskę, bo w innym wypadku ich gniew może zniweczyć nie tylko Twoje plany, ale także strącić ludzkość z powrotem w wiek ciemnoty i zapomnienia.

   Philippe Keyaerts po sukcesie Small World stworzył kolejną grę o rozwoju cywilizacji. Mimo, że rozgrywka w Olympos trwa tylko 60-90 min., jest to na pewno gra także dla zaawansowanych graczy, tak jak inne produkcje wydawnictwa Ystari.

   Każdy z graczy w Olympos reprezentuje plemię, które próbuje skolonizować Grecję wraz z jej przyległościami, włączając w to legendarną Atlantydę. Przejmując terytoria i zasoby (czasem używając siły) gracze będą dokonywać przełomowych odkryć oraz tworzyć architektoniczne cuda, które pozwolą im zbudować wspaniałą i dobrze prosperującą cywilizację. Na końcu gry cywilizacja z największą ilością punktów prestiżu wygrywa.

   Gracze wykonują swoje akcje w oparciu o tor czasu, wybierając za każdym razem jedną z dwóch podstawowych akcji - ekspansję lub rozwój. W ramach ekspansji na planszy pojawiają się nowy osadnicy reprezentujący Greków lub mieszkańców Atlantydy, dzięki którym gracze podbijają nowe terytoria i zbierają surowce.

   Rozwój zaznaczany jest na planszy odkryć - gracz może prowadzić odkrycia naukowe, wynajdując np. medycynę czy falangę, lub budować cudy architektury. Każde odkrycie daje nowe możliwości a każdy cud daje punkty zwycięstwa.

   Co jakiś czas bogowie Olimpu zstępują na ziemię, gracze muszą wtedy sprawdzić na ile pobożne są ich nacje. Ta najbardziej pobożna będzie cieszyła się łaską, a najmniej zostanie przez boga ukarana.

   W każdej rozgrywce płytki odkryć oraz karty przeznaczenia i karty Olimpu są układane losowo, co powoduje, że każda partia może być zupełnie inna.

  Uwaga: Gra uszkodzona
  Rebel
  3558380011798

  Komentarze

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz swoją opinię

  Olympos

  Cywilizacyjna gra ekonomiczna autorstwa Philippe Keyaert (Small World). Rozwijaj cywilizację i poprowadź ją do zwycięstwa.

  Napisz swoją opinię

  Polecamy również:

  Robin Hood