W związku z remanentem (który potrwa do 7 stycznia) stany magazynowe mogą nie odzwierciedlać rzeczywistej dostępności produktów. Czas realizacji zamówień może się wydłużyć. Za utrudnienia przepraszamy.

Talisman: Magia i Miecz - Pani Jeziora

84,89 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Duchy światłości i siły ciemności gromadzą się, przywołane przez moce tak stare jak sam czas. Granica między niebiosami, a otchłanią została wyznaczona.
Nadciąga wojna!

Nadchodzi dzień Sądu Ostatecznego… Talisman: Magia i Miecz Pani Jeziora jest najnowszym rozszerzeniem do gry planszowej Talisman: Magia i Miecz. Od niepamiętnych czasów trwa wojna pomiędzy duchami światłości, reprezentowanymi przez Zastępy Niebieskie, a siłami ciemności, reprezentowanymi przez Piekielny Legion, teraz jednak przybrała ona na sile. Do wojny dołączyły się również moce, które do tej pory pozostawały neutralne wobec niej. Zaiste, odkąd wojna poszerzyła swe horyzonty, odtąd nad krainami zaczęła wisieć groźba zagłady, groźba Sądu Ostatecznego. Czy więc Poszukiwacze zdążą jej zapobiec? A może sami przyczynią się do jej przyspieszenia?

Gracze wcielają się w wędrujących po krainach Magii i Miecza dzielnych Poszukiwaczy, szukających nowych informacji na temat zbliżającej się katastrofy. Jedni, którym przyświeca zło i chęć przyspieszenia nieuniknionego, zbierają informacje na temat pradawnych, sprzed dziwnych eonów, rytuałów, które mogłoby być odprawione w Nekropolii. Liczą, iż w ten sposób uda im się przechylić szalę zwycięstwa na rzecz Piekielnych Legionów. Mają nadzieję na całkowicie nowy, wykreowany przez nich samych świat.

Inni, którzy za ścieżkę swego życia obrali szerzenie dobra, ukryli się w Katedrze modląc się do bogów i Zastępów Niebieskich o łaskę i odwleczenie nieuniknionego. Ich siłą jest wiara, wiara że zło zostanie na wieki zniszczone, a świat zostanie uratowany. Wiedzą, że w tych ciężkich czasach jedynie cud jest w stanie powstrzymać ich mrocznych braci przed przyspieszeniem ostatecznego rozrachunku.

Mentalny pojedynek między liderami tych frakcji, między Mrocznym Teurgistą, sługą Piekielnych Legionów, a jego jasnym bratem - Teurgistą światła - jest nieunikniony. Która relikwia kultystów okaże się być tą, która znacząco wpłynie na przyszłe losy świata? Czy będzie to Bluźniercza Relikwia - oprawiona w kamienie szlachetne czaszka Czarnoksiężnika - z kaprysu sił ciemności mroczna karykatura najważniejszego z obrońców i bohaterów krain Magii i Miecza, stworzona celowo by trwożyć wciąż żyjących? A może będzie to Święta Relikwia - urna z prochami zmarłego Czarnoksiężnika - której celem jest utrwalanie w świadomości bogobojnych, iż ich obrońca, mimo że od dawien dawna nieżywy, wciąż jest z przy nich i w odpowiednim momencie z prochów powstanie i ich uchroni od zła?

Gdzieś tam pośrodku tego konfliktu można spotkać istoty, które do tej pory pozostawały obojętne wobec niego. Istoty, które do tej pory miały za swój najważniejszy cel pogłębiać istniejący konflikt, jednocześnie nie pozwalając którejkolwiek ze stron na zdobycie przewagi nad drugą stroną. Istoty, które od teraz dążą do zniszczenia pozostałych frakcji i ziszczenia się idei kosmicznej harmonii. Istoty, które wykorzystają każde zdarzenie, nawet upiorną Równonoc, aby tylko zahamować poczynania innych. Istoty…

Przesiadując w świątyni poświęconej wszystkim bogom, ślepy Głosiciel Prawa instruuje swych podwładnych jak mają postępować, aby wprowadzić świat w stan permanentnego zawieszenia w próżni. Uzbrojony w Laskę Równowagi, jeden z najpotężniejszych artefaktów, nie spocznie póki nie zrealizuje swego marzenia!

Wyznając złotowłosą Panią Jeziora, bezwzględnie wykonuje wszystkie jej polecenia i wprowadza jej plan w życie. Ona to bowiem jest odpowiedzialna za stworzenie niewyobrażalnej ilości magicznych przedmiotów, broni, artefaktów, które teraz zalewają krainy Magii i Miecza. To tylko jej intryg zasługa, iż poszukiwacze przygód, kiedyś prości wieśniacy, zdecydowali się wziąć oręż do ręki i przelać swą krew w imię porządku lub chaosu. Pani Jeziora niejako z własnej woli stała się centralną postacią tego konfliktu. Za swą siedzibę obrała legendarne Święte Jezioro, tam też udają się pielgrzymki szukających rad poszukiwaczy przygód. Pielgrzymki, którymi z łatwością da się manipulować. Jednakże, nie tylko po dobre rady Pani Jeziora poszukiwacze przygód tu przybywają. Wydaje się, iż przyciąga ich tutaj coś znacznie ważniejszego, potężniejszego. Tym czymś jest oręż, Miecz Prawdy, który Pani Jeziora obiecała najodważniejszemu poszukiwaczowi. Poszukiwaczowi, który bezwiednie wykona każdy jej rozkaz…

Talisman: Magia i Miecz Pani Jeziora wprowadza do gry nowe mechanizmy, postacie, zdarzenia, dzięki którym gracze będą w stanie sami zadecydować jak dalej potoczą się losy krain Magii i Miecza. To tylko od ich postawy wobec przedstawionej sytuacji, w zależności czy dołączą się do Zastępów Niebieskich, czy do Piekielnego Legionu, czy do Głosiciela Prawa, okaże się czy krainy przetrwają kryzys, czy nie, czy też przetrwają, ale nie w taki sposób w jaki by chciały. Czy też zignorują zagrożenie i staną się kolejnym elementem łańcuchu Marszu Potępieńców?

Galakta
Gy35a

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Talisman: Magia i Miecz - Pani Jeziora

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood