Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
W związku z remanentem przez kilka dni mogą pojawiać się przejściowe problemy z prawidłową dostępnością produktów. Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt mailowy celem potwierdzenia dostępności danego produktu. Produkty GW mają czas realizacji około miesiąca.
  • Obniżka

Carcassonne: gra kościana w metalowej puszce

44,89 zł
26,93 zł Zniżka 40%
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


redeem
Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 2 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .


 

Bezpieczeństwo

 

Szybka dostawa

 

Bezproblemowy zwrot

W Carcassonne – grze kościanej, gracze starają się – dzięki dobrym rzutom – budować z kości miasta, które przyniosą im jak najwięcej punktów.

Gracze kolejno rzucają kośćmi. Najmłodszy gracz rozpoczyna i bierze wszystkie 9 kości. W swojej turze gracz rzuca kośćmi maksymalnie 3 razy, podlicza swoje punkty, po czym przekazuje kości graczowi siedzącemu po jego lewej stronie. Swój pierwszy rzut w turze gracz wykonuje wszystkimi kośćmi, które leżą przed nim. Kości z katapultą przekazuje natychmiast graczowi siedzącemu po lewej (nie może rzucać już tymi kośćmi i nie przynoszą mu one żadnych punktów).

Rycerzy i części miast, gracz może pozostawić przed sobą lub wykonać nimi ponownie rzut. Części miast, które gracz postanowił sobie zachować, musi natychmiast użyć do budowy miasta. Wybudowanych części miasta gracz nie może już ponownie wykorzystać do rzutu. Rycerzy pozostawionych na stole, gracz układa razem. Także tymi kośćmi nie wolno już wykonywać dalszych rzutów. Jeśli gracz zebrał 3 lub więcej rycerzy, może zrezygnować z podliczenia punktów na koniec bieżącej tury, aby podwoić sobie za to liczbę punktów w następnej turze. Gracz pozostawia 1 rycerza przed sobą, a wszystkie inne kości przekazuje graczowi siedzącemu na lewo od niego. W swojej następnej turze rycerza leżącego przed nim gracz dołącza ponownie do pozostałych kości. Gracz może mieć na stole przed sobą zawsze tylko 1 rycerza.

Gracz, który wykonał już 3 rzuty lub nie chce rzucać ponownie, podlicza punkty uzyskane przez siebie w tej turze. Zasady przyznawania punktów:
    • - punkty przyznaje się tylko za największe, ukończone miasto gracza (jeśli gracz nie ukończył żadnego miasta, nie otrzymuje też żadnych punktów)

    • - gracz, który na początku swojej tury miał przed sobą na stole rycerza, otrzymuje podwójną liczbę punktów

  • - punkty uzyskane przez graczy zapisuje się w dołączonym do gry notesie

Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy zdobędzie 42 punkty. Ten gracz zostaje zwycięzcą. Szczególny przypadek: jeśli gracz wyrzuci w swojej turze 9 katapult, natychmiast wygrywa grę, niezależnie do liczby uzyskanych dotąd punktów.

 

PUDEŁKO ZAWIERA:
  • 9 kostek
  • 1 notes
  • 1 ołówek
  • instrukcja
Hans im Gluck
4001504482169

Komentarze

Napisz swoją opinię

Carcassonne: gra kościana w metalowej puszce

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood