Baba Jagna i zaczarowany las

118,89 zł
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Wesoła gra przygodowa dla dzieci! Wejdź do zaczarowanego lasu i pomóż zapominalskiej czarownicy! Jeśli umiecie współpracować z innymi graczami, uda wam się odnaleźć wszystkie przedmioty i wygrać!
Dzieci odwiedzają zaczarowany las i wcielają się w zamieszkujące go małe gnomy. W lesie można również spotkać roztrzepaną czarownicę – Babę Jagnę, która ciągle coś gubi. Gnomy starają się pomóc czarownicy w odzyskaniu magicznych przedmiotów. Gracze poruszają specjalną planszą co sprawia, że Baba Jagna może się po niej przemieszczać. Planszę można lekko docisnąć w każdym z narożników, co powoduje, że pochyla się ona w danym kierunku i czarownica może po niej podróżować. Do odnalezienia jest dużo przedmiotów, między innymi magiczny kociołek, różdżka czy księga z zaklęciami. Poszukiwania należy jednak zakończyć zanim zapadnie noc, ponieważ po ciemku małe gnomy już nic nie znajdą.
W grze może uczestniczyć od 2 do 5 graczy, którzy tworzą dwuosobowe, zmieniające się co turę drużyny. Gracze siedzący obok siebie tworzą drużynę. Po zakończeniu ich tury nową drużynę będzie tworzył gracz, którego tura właśnie się zakończyła razem z kolejnym siedzącym po jego lewej stronie dzieckiem. Dzięki temu wszyscy grają wspólnie, a nie cały czas z tą samą osobą, co urozmaica rozgrywkę i sprawia, że staje się ona jeszcze ciekawsza. Gracze w swojej turze ustawiają planszę tak, aby mieli do niej wygodny dostęp. Na planszy znajdują się magiczne przedmioty zagubione przez czarownicę, stare drzewa, a także jaskinie gnomów i małe sadzawki. Czarownica musi uważać, aby podczas wędrówki przez zaczarowany las nie zawadzić kapeluszem o korony drzew, czy nie wpaść do jaskini lub sadzawki.
Gdy gracze są już gotowi rozpocząć przygodę, jeden z nich obraca klepsydrę, która odmierza czas pozostały do końca tury oraz odsłania żeton celu przedstawiający pierwszy przedmiot, który mają odnaleźć gracze. 
Teraz rozpoczyna się zabawa. Dzieci naciskając wtyczki w rogach planszy powodują jej opuszczenie w kierunku naciskanej wtyczki. Figurka Baby Jagny, dzięki wbudowanej metalowej kulce z łatwością przesuwa się po pochyłej planszy.
Gdy tylko czarownica dotrze do magicznego przedmiotu przedstawionego na żetonie celu, gracze odkrywają kolejny żeton i ruszają na kolejne poszukiwania. Tura graczy kończy się kiedy w klepsydrze przesypie się piasek lub gdy Baba Jagna zgubi kapelusz czy też wpadnie do jaskini bądź sadzawki. Dzieci liczą, ile przedmiotów udało im się odnaleźć w tej turze i otrzymują z woreczka tyle samo jagód, które chowają w swoich jaskiniach.
Po zakończeniu swojej tury para graczy umieszcza na dowolnie wybranym drzewie gwiazdkę. Gra kończy się, gdy na drzewach znajdzie się odpowiednia do liczby graczy liczba gwiazdek, co oznacza, że zapadła noc i nie można kontynuować poszukiwań. 
Każde dziecko bierze zdobyte jagody ze swojej jaskini i liczy, ile udało mu się ich zebrać. Wygrywa ten, kto zgromadził największe zapasy pysznych jagódek.

Gra jest niezwykle pomysłowa. Dzięki kontrolowaniu ruchów czarownicy za pomocą ruchomej planszy dzieci doskonalą koordynację oko – ręka, a dzięki ograniczeniu czasowemu uczą się działania pod presją upływającego czasu. Zmieniające się drużyny i losowe odkrywanie żetonów celu sprawia, że każda rozgrywka jest nieco inna a dzieci się nie nudzą. Na szczególną uwagę zasługują piękne ilustracje, które przypadną do gustu każdemu małemu graczowi. Podobnie, jak i pozostałe gry marki Drei Magier Spiele wydane w Polsce pod marką G3, gra wykonana jest z najwyższą starannością z materiałów wysokiego gatunku, dzięki czemu nie zniszczy się nawet po wielu rozgrywkach.


Wejdź do zaczarowanego lasu i pomóż zapominalskiej czarownicy! 
Raz, dwa, trzy, z Babą Jagną szukasz Ty!

ZAWARTOŚĆ:

 • plansza do gry
 • 8 drzew
 • 24 żetony celu
 • 20 gwiazdek
 • 108 znaczników jagód
 • 10 znaczników gnomów
 • klepsydra
 • 4 wtyczki
 • 4 piankowe bloczki
 • figurka czarownicy w kapeluszu
 • woreczek
 • instrukcja

G3 Poland
110417A

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Baba Jagna i zaczarowany las

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood