Madeira: Ambasadorzy

  13,73 zł
  Ilość
  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  Madera (port. Madeira) to wyspa, oficjalnie odkryta na początku XV wieku przez portugalskich żeglarzy. Madera, oznaczająca po portugalsku “drewno”, charakteryzowała się gęstymi lasami, porastającymi dzikie, żyzne tereny. Bogactwo naturalne i strategiczna położenie na Oceanie Atlantyckim uczyniło z tej wyspy jedno z najważniejszych portugalskich odkryć. Madera stała się swoistym “laboratorium” dla rodzącego się Portugalskiego Imperium Kolonialnego. Plantacje pszenicy były pierwszym źródłem utrzymania na wyspie. Potem, kiedy D.Henrique zaczął zarządzać ekonomią Imperium, cukier stał się głównym towarem eksportowym Madery. Kiedy na rynku pojawił się konkurencyjny cukier z Afryki i Brazylii, dokonano płodozmianu i wino stało się najbardziej rozpoznawalnym i dochodowym towarem z Madery.

   


  Gospodarka Madery rozkwita, gildie powiększają się i wysyłają swoich ambasadorów do odległych krajów, aby wzmocnić swoje wpływy.
  Madeira: Ambasadorzy to dodatek, który wzbogaca podstawową grę o nowe strategie, wprowadzając do niej 4 nowe przysługi gildii, ściśle powiązane z koloniami.

  HOBBITY.eu
  G-00210A

  Komentarze

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz swoją opinię

  Madeira: Ambasadorzy

  Napisz swoją opinię

  Polecamy również:

  Robin Hood