Ma-Ni-Tu

  35,68 zł
  Ilość
  Czas realizacji: Do 3 dni

  Najstarszy gracz zostaje wybrany na wodza (kapitana) i otrzymuje trzymacz do kart. Na środku stołu kładzie się zakrytą talię potasowanych kart.

  Wódz bierze kartę z wierzchu talii i pokazuje ją (tak, aby była widoczna dla wszystkich) Indianinowi siedzącemu po jego lewej stronie. Indianin odczytuje na głos sylabę (np. HO) tak, aby wszyscy mogli ją zrozumieć. Wódz następnie umieszcza kartę w trzymaczu w taki sposób, aby tylko on był w stanie ją zobaczyć. Następnie kolejka przechodzi na Indianina siedzącego po lewej (w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara).

  Wódz odkrywa z talii nową kartę (np. TI) i pokazuje ją. Nowy gracz powtarza pierwsza sylabę (HO) i dodaje do niej nową (TI) w ten sposób mówi np. „HO-TI”.Znów wódz wkłada kartę do trzymacza w taki sposób, aby całe słowo HO-TI było widoczne tylko dla niego – nową kartę umieszcza po lewej, na górze wcześniejszych kart. Wraz z przebiegiem rozgrywki słowo Wielkiego Manitu staje się coraz dłuższe i coraz bardziej skomplikowane np. HO-TI-MA-SCH-KU.

   

  PUDEŁKO ZAWIERA:
  • 55 kart z sylabami
  • trzymacz do kart
  • instrukcja
  G103112

  Komentarze

  Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz swoją opinię

  Ma-Ni-Tu

  Napisz swoją opinię

  Polecamy również:

  Robin Hood