Splendor

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. 

149,89 zł
Ilość
Czas realizacji: 24 godziny

Złóż zamówienie w ciągu 20h 54m 51s A Twoją przesyłkę nadamy w dniu dzisiejszym

"Odkryj magię Splendor - niezwykłej gry planszowej, która przeniesie Cię w fascynujący świat strategicznych wyborów i luksusowych klejnotów. Splendor to mistrzowsko skonstruowana gra, która pozwoli Ci wcielić się w rolę kupca i magnata, konkurującego o tytuł najpotężniejszego handlarza klejnotami.

W Splendorze czeka na Ciebie rozległe królestwo barwnych kart, gdzie zdobycie i gromadzenie klejnotów jest kluczem do sukcesu. Wykorzystaj swoje umiejętności planowania, taktyki i przewidywania ruchów przeciwników, aby zdobyć przewagę nad konkurencją. Twórz swoje niepowtarzalne strategie, inwestując w różnorodne karty, rozwijając swoje imperium handlowe i zdobywając punkty prestiżu.

Splendor to nie tylko wspaniała rozgrywka, ale także prawdziwa uczta dla zmysłów. Pięknie ilustrowane karty zapraszają do odkrywania kolejnych poziomów prestiżu i bogactwa. Zanurz się w klimacie renesansowego świata pełnego klejnotów, gdzie tylko najbardziej zręczni i pomysłowi gracze odnoszą triumfy.

Nie czekaj dłużej - wkrocz do świata gry Splendor i zbuduj swoje imperium klejnotów. Zostań mistrzem handlu i pozycjonuj się na szczycie rankingu najlepszych graczy. Odkryj, jaką strategię wybierzesz, aby osiągnąć niesamowity sukces i stać się legendą Splendoru. Czas na emocje, rywalizację i niezwykłe przygody - Splendor czeka na Ciebie!"

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. 

Każdy gracz w swojej turze może podjąć jedną akcję z poniższych trzech:

 1. pozyskać żetony - trzy różne lub dwa takie same,
 2. kupić lub zbudować kartę - płacąc za nią posiadanymi żetonami - klejnotami i dodając ją do swoich kart na stole,
 3.  zarezerwować kartę.

Ostatnia akcja pozwala mieć graczowi pewność, że nikt nie zabierze mu karty, którą sobie upatrzył lub że przeciwnik nie zbuduje kluczowej dla niego karty.  Akcja ta kosztuje Cię całą rundę, ale w zamian dostajesz żeton złota, który może w przyszłości posłużyć jako dowolny klejnot.  

Wszystkie karty, które kupujesz, dają Ci stałe zniżki na zakup następnych kart, niektóre dają również punkty prestiżu. Pierwsza osoba, która zdobędzie 15 punktów prestiżu, wygrywa grę!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Odpowiedź jest krótka i prosta - mechanika, mechanika i jeszcze raz mechanika! Niezwykle prosta, pozwalająca nawet czterolatkowi przyłączyć się do zabawy, a jednocześnie oferująca takie możliwości, że każdy doświadczony gracz będzie usatysfakcjonowany. 
   
 • Ta mechanika uzależnia - każdy, kto lubi budować silniczki usprawniające dalsze pozyskiwanie surowców czy punktów zwycięstwa, musi mieć ten tytuł na swojej półce.

 • Wykonanie jest najwyższej jakości, a żetony znajdujące się w grze są jakości porównywalnej do żetonów pokerowych - ciężkie, kolorowe, starannie wykonane, przyjemnie leżące w ręce.  

Wariant dla dzieci

Mimo, że gra jest przeznaczona dla graczy od 10 lat - mechanicznie jest ona zrozumiała także dla młodszych dzieci, już od wieku 4-5 lat. Dlatego każdego, kto chciałby zaprosić do zabawy młodsze dzieci, zachęcamy do skorzystania z wariantu pozwalającego dzieciom na dorównanie dorosłym.

Każde dziecko, które uczestniczy w rozgrywce, otrzymuje (wybudowane) na samym jej początku 1, 2 lub 3 (w zależności od wieku) losowe karty poziomu pierwszego. Gwarantujemy, że z takim startem i dorośli będą mieli wyzwanie, by nie dać się pokonać, i dzieci będą miały przednią zabawę.

Zawartość pudełka:

 • 40 żetonów (7 szmaragdów, 7 szafirów, 7 diamentów, 7 onyksów, 7 rubinów, 5 złotych monet)
 • 90 kart rozwoju (40 poziomu 1, 30 poziomu 2, 20 poziomu 3)
 • 10 kafli szlachty
 • instrukcja

90109

Opis

Wiek:
od 10 lat
Liczba graczy:
2-4 graczy

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Splendor

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. 

Napisz swoją opinię

Polecamy również:

Robin Hood